خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
93/12/3 - 14:36 2015/2/22
شناسه خبر : 182

خاطرات آقای منتظری یا « خاطرات منسوب به آقای منتظری» ؟! (1386/٧/٦)

  لابد مي‌دانيد كه به قول علما «اجتهاد در مقابل نص» خطاست. آن طور كه در بعضي سايت‌ها ديدم آقاي آيت‌الله منتظري خودشان اعلام كرده‌اند كه كتاب خاطرات را من شخصا بيان كرده‌ام و مطالب آن از من است. مي‌خواهم ببينم چرا شما مرتبا مي‌نويسيد كه «خاطرات منسوب به آقاي منتظري» لطفا توضيح دهيد.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
   اولا از كجا اطمينان داريد آنچه در برخي سايت‌ها آورده‌اند، گفتار شخص آقاي منتظري باشد؟ از كجا معلوم است كه از زبان او به دروغ نياورده باشند. آقاي منتظري اكنون در سنين پيري و كهولت به سر مي‌برد و به بيماري گوناگون مانند تشنج اعصاب، حواس‌پرتي و فراموشي دچار است. چه بسا مطالب و مسائلي به او نسبت مي‌دهند كه روحش از آن بي‌خبر است. ثانيا بنا بر اطلاعات موثق يك سلسله خاطراتي از او روي نوار ضبط كرده‌اند ليكن در هنگام تدوين، بدون اطلاع او هر چه خواسته‌اند بر آن افزوده‌اند و به نام خاطرات او منتشر كرده‌اند. ثالثا شما خوب است از تدوين‌كنندگان و دست‌اندركاران خاطرات آقاي منتظري بخواهيد كه نوار خاطرات او را عينا روي سايت بگذارند تا مشخص شود آنچه به نام «خاطرات فقيه عالي‌قدر» منتشر كرده‌اند، حرف‌هاي او مي‌باشد يا بافته‌هاي ديگران است كه به او بسته‌اند؟! يا بخشي از حرف‌ها و گفته‌هاي او در آن مجموعه آمده است و مابقي را ديگران بر آن افزوده‌اند؟ تا روزي كه نوار اين خاطرات او در دسترس عموم قرار نگيرد نمي‌توان دريافت كه چه مطالبي گفته‌هاي او مي‌باشد و چه مطالبي و مسائلي را شبكه حاكم در بيت به او بسته‌اند و به نام او منتشر كرده‌اند.