کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 168
93/12/3 - 09:25 - 2015-2-22 09:25:30
 باند رمالان و جن‌گيران چه مي‌خواهند؟!
جناب حجت‌الاسلام حاج آقاي روحاني
مدير مسئول فصلنامه 15خرداد
سلام عرض مي‌كنم
سلامتي و قبولي طاعات و عبادات جنابعالي و همه عبادت‌كنندگان را از درگاه حق خواستارم. 
مجله 15خرداد را هر وقت فرصت كنم مي‌خوانم و استفاده مي‌كنم، گرچه بعضي از شماره‌هاي آن به دستم نمي‌رسد. به نظرم راجع به جريان‌هاي روز خوب است بيشتر مطالبي عرضه كنيد. غرض از تصديع مي‌خواستم نظر شما را درباره ويژه‌نامه خاتون و مسئله چادر و به طور كلي مطالبي كه در آن آمده است بپرسم. آيا به نظر شما نوشته‌هاي آن تا به اين حد و اندازه خلاف است كه عده‌اي سروصدا مي‌كنند؟ اگر جواب صريح و پوست‌كنده بدهيد ممنون خواهم بود. قبلاً از زحمت‌هايي كه از اين بابت مي‌كشيد عذرخواهي و تشكر مي‌كنم.
مخلص شما ـ زهرايي
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  پاسخ
بحث بر سر درستي و نادرستي آورده‌هاي اين ويژه‌نامه نيست؛ مسئله حجاب و مبارزه با آن در قالب‌هاي مختلف نيز در ايران مسئله جديدي نيست بلكه نكته باريك‌تر زمو اين است كه برخي از دوروبري‌هاي رئيس دولت محترم را چه انگيزه و انديشه‌اي در سر است كه هر از چندي با پيش كشيدن مسائلي غير ضروري و بيرون از حيطه كاري دولتمردان، تلاش مي‌كنند آرامش جامعه را بر هم بزنند؛ بگومگوها و كشمكش‌ها پديد آورند؛ جمعي را به جان هم اندازند؛ آتش اختلاف را شعله‌ور كنند؛ اتحاد و انسجام ملي را آسيب‌پذير سازند؛ آب به آسياب دشمن بريزند و ملت ايران را از موضوعات و مسائل اصلي و ريشه‌اي باز بدارند و از مسئوليت‌هاي اصولي و سرنوشت‌ساز غافل كنند؟ آيا طرح اين گونه جريان‌هاي بحث‌برانگيز اتفاقي و برپايه ناداني و ناآگاهي است؟ يا خداي نخواسته عناصري در پشت پرده به مطالعه نشسته و دست‌اندركارند تا سوژه‌هاي مسئله‌ساز و اختلاف‌برانگيز بيابند و با مطرح كردن آن، آب را گل‌آلود كنند؟!
اگر بر اين باور باشيم كه شيطان بزرگ و شيطانك‌هاي اروپا- به ويژه كفتار پير انگلستان- و نيز صهيونيسم بين‌المللي تنها روي فتنه 88 سرمايه‌گذاري كرده و براي مرحله بعدي هيچ نقشه و برنامه‌اي ندارند، سخت در اشتباه هستيم و به ساده‌انديشي و خوش‌خيالي دچار شده‌ايم. استكبار جهاني در راه رسيدن به اغراض شيطاني و اميال استعماري و منافع عظيمي كه در ايران و منطقه از دست داده‌ توطئه‌هاي گوناگوني در دست اجرا دارد و به دنبال شكست هر توطئه‌اي، توطئه‌هاي ديگري را به كار مي‌گيرد. از اين رو، مقام معظم رهبري در پي شكست فتنه 88 هشدار دادند كه فتنه‌هاي خطرناك‌تري در پيش است. از اين دست توطئه‌ها و دسيسه‌هاي شيطاني و استعماري را مي‌توان چنين برشمرد: 
1. نفوذ: از توطئه‌هاي كهنه و ديرينه استعماري، نفوذ در اطراف چهره‌ها و شخصيت‌ها و فلج كردن مبارزان تأثيرگذاري است كه مي‌توانند منافع شيطاني جهانخواران را با خطر جدي روبه‌رو كنند. استعمارگران از راه نفوذ در اطراف شماري از مقامات، در درازاي تاريخ توانسته‌اند بزرگاني را از راه و كار بازدارند و زمين‌گير كنند و بزرگاني را از مردم جدا سازند و به سقوط بكشانند. مگر آقاي منتظري را از راه نفوذ در ميان اطرافيان به بيراهه نكشاندند و از رسالت و مسئوليت اسلامي- انقلابي باز نداشتند؟ مگر آقاي هاشمي رفسنجاني را از راه دوروبري‌ها و آقازاده‌ها آسيب‌پذير نساختند و به آبرو و اعتبار مردمي ايشان آسيب نرساندند؟ اكنون اين نقشه و برنامه را براي رئيس‌جمهور محترم در دستور كار قرار داده‌اند. 
2. رويارويي با اسلام ناب محمدي(ص): جهانخواران و در رأس آن شيطان بزرگ از باورمندي ملت ايران به اسلام ناب محمدي(ص) سخت انديشناك‌اند و به درستي دريافته‌اند تا روزي كه ملت ايران به اسلام راستين پيرو و پايبند هستند، پياده كردن فرهنگ غربي و سياست استعماري در ايران شدني نيست و آنگاه كه نتوانند فرهنگ ذلت‌آور و اسارت‌بار غرب را در ايران رواج دهند سلطه و سيطره بر اين كشور را هيچ‌گاه نمي‌توانند به دست آورند. بنابراين از هر راهي برآن‌اند ملت ايران را گام‌‌به‌گام از اسلام راستين دور كنند و در باورمندي توده‌هاي مسلمان سستي پديد آورند و تز مرموز تسامح و تساهل را استواري بخشند. اين توطئه‌ ديرزماني به دست جاسوسان انگليس و امريكا كه به نام «بهايي» در ايران به بازيگري گمارده شده بودند دنبال شد و چون دستاوردي نداشت، امروز توسط عناصر مرموز ديگري زير عناوين «اصلاح‌طلبان»، «مهدويون» و... پيگيري مي‌شود. عناصر مرموزي كه امروز به رويارويي با اسلام ناب محمدي برخاسته‌اند تنها از راه ترويج اباحي‌گري و تسامح و تساهل، توطئه اسلام‌ستيزي و قرائت‌هاي قوم‌گرايي از اسلام را دنبال نمي‌كنند بلكه با مطرح كردن بساط رمالي، جن‌گيري و اين‌گونه خرافه‌ها نيز برآن‌اند به اعتقادات نسل جوان مسلمان آسيب برسانند و جوانان دين‌باور ما را به بيراهه بكشانند و به خرافه‌پرستي سرگرم كنند و يا به طور كلي از اسلام- به عنوان ديني خرافي- دور سازند و اسلام را خلاف عقل، خرد و انديشه بنمايانند. 
جالب اينجاست كه خودشان بر اساس خرافه‌پرستي هري‌پاتر، بت‌من، سوپرمن، مرد عنكبوتي و امثال اين قهرمانان دروغين، نمايش‌هاي جادوگري و خرافه‌پرستي و بت‌پرستي توليد مي‌كنند و سپس اديان را متهم به اين‌گونه باورهاي سخيف مي‌سازند تا اذهان هيجاني جوانان را از داستان‌هاي اصلي و سياست‌هاي استكباري دور سازند و در اين غفلت‌ها و تساهل‌ها كار خود را انجام دهند. 
3. در راه نجات رژيم صهيونيستي: استكبار جهاني و صهيونيسم بين‌المللي از موضع قاطع و انعطاف‌ناپذير ملت ايران در برابر اشغالگران خون‌آشام فلسطين- كه براي ديگر ملت‌هاي مسلمان نيز الگو شده است- سخت وحشت‌زده و بيمناك‌اند و دريافته‌اند اين سرسختي و ستيزه‌جويي ايران در برابر صهيونيست‌ها نابودي دولت ساختگي و نامشروع «اسراييل» را به همراه خواهد داشت و زمينه آزادي سرزمين فلسطين را هموار خواهد كرد. بنابراين ديرزماني است به تكاپو افتاده‌اند به هماهنگي و يكپارچگي ملت ايران بر ضد صهيونيست‌ها كه به عنوان ميثاق ملي پذيرفته شده است، خدشه برسانند؛ از اين رو، يك روز شعار ننگين «نه غزه نه لبنان» سرمي‌دهند و روز ديگر از دوستي با ملت اسراييل دم مي‌زنند. دوستي با ملت اسراييل دنباله توطئه‌اي بود كه در فتنه 88 در راه پشتيباني از صهيونيست‌ها از سوي مزدوران بيگانه مطرح شد. 
4. رويارويي مرموزانه با رهبري و اصل ولايت فقيه: از ديگر توطئه‌هاي زيركانه شياداني كه فتنه 88 را كليد زدند و اكنون نيز آن فتنه را با شعارها و برنامه‌هاي ديگري دنبال مي‌كنند، به زير سؤال بردن اصل ولايت فقيه و دور زدن مقام معظم رهبري است كه گاهي با پيش كشيدن جريان «ظهور نزديك است» و گاهي با ترفندهاي ديگر دنبال مي‌شود و بازده نخستين آن واداشتن رئيس‌جمهور محترم به خانه‌نشيني يازده روزه بود كه به عنوان لكه ننگي در تاريخ ماند. 
امروز استكبار جهاني و صهيونيسم بين‌المللي همه نيرو و توان خود را در راه رويارويي با مقام معظم رهبري به كار گرفته‌اند. 
5. انتقام از امام: انجمن حجتيه از آگاهي، هوشياري و جريان‌شناسي امام آسيب‌هاي سخت و سنگيني خورده و همه نقشه‌ها و توطئه‌هاي ديرينه خود را در ايران ناكام و بربادرفته ديده است؛ از اين رو، به اين واقعيت رسيده است تا روزي كه خط و راه امام در ايران پايدار و استوار است جريان‌‌هاي انحرافي مانند انجمن حجتيه و جريان ليبراليستي در ايران راه و جايي ندارد. بنابراين با مطرح كردن «مكتب ايراني»، «اسلام ايراني»، «جريان ظهور» و ترويج خرافه‌پرستي، حمله به حجاب و... برآن‌اند خط امام را به بن‌بست بكشانند و از امام انتقام بگيرند. غافل از اينكه «عرض خود مي‌برند و زحمت ما مي‌دارند». باند رمالان و جن‌گيران هيچ‌گاه و هرگز نتوانند با خط و راه امام كه راه قرآن و مكتب خونرنگ تشيع است رويارويي كنند. چنانكه تسليم‌طلبان ليبراليسم نيز در توطئه رويارويي با امام و آرمان‌هاي انقلاب، جز ننگ و رسوايي و فضاحت طرفي برنبستند و راه به جايي نبردند. تا اسلام و قرآن در جهان استوار و پايدار است خط امام نيز ادامه دارد؛ نه خط امام را مي‌توان به موزه فرستاد و نه زير عناوين فريبنده «اصلاح‌طلبي» و «امام زمان‌خواهي» مسخ كرد. و يمكرون و يمكر الله و الله خير الماكرين.

کلید واژه ها

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها